Medicinska škola Pula

Projekt POKRETOM DO ZDRAVLJA se bazira na osvješćivanju djece vrtićke dobi i djece u osnovnim školama o važnosti svakodnevnog vježbanja. Kroz projekt educiraju se učenici osnovnih škola i djeca u dječjim vrtićima o dobrobiti tjelovježbe i načinu njihova provođenja u svakodnevnom životu.  Svaka radionica će sadržavati ciljane vježbe s obzirom na dobnu skupinu i zdravstveno stanje skupine s naglaskom na tjelesnu aktivnost kroz igru u dječjim vrtićima. Cilj projekta je osvijestiti sve sudionike o dobrobiti tjelovježbe, te potaknuti nastavnike na realizaciju nastavnog procesa kroz projekt, aktivno sudjelovanje učenika u nastavnom procesu i edukacija njihovih sugrađana o dobrobiti tjelovježbe.

Organizacija: Tim sastavljen od stručnih nastavnika smjera fizioterapeutskog tehničara/ tehničarke, profesora tjelesne i zdravstvene kulture, dr.spec. pedijatar, dr.med. spec epidemiologije; ing. nutricionizma, dr.med. spec. fizikalne medicine i rehabilitacije i ravnateljice škole.

Cilj ovog projekta je promocija tjelovježbe kao važne karike u prevenciji pretilosti kod djece predškolske dobi, posturalnih deformiteta kod školske  djece, a samim time i kroničnih bolesti koje se zbog inaktivnosti  posljedično javljaju u starijoj dobi te prevencija nastanka osteoporoze kod žena u menopauzi.

Naši partneri koji podržavaju projekt i doprinose njegovoj provedbi su sljedeći:
- Istarska županija - www.istra-istria.hr
- Istarski domovi zdravlja - www.istra-istria.hr
- Zavod za javno zdravstvo Istarske županije - www.zzjziz.hr
- Judo klub Istarski borac Pula - www.istarski-borac.hr
- KUD Tasa, Art dance
- Rok sport
- Marko Čakan, kineziolog

Video materijal je nastao u sklopu projekta POKRETOM DO ZDRAVLJA i slobodan je za korištenje bez naknade, ali uz obavezno citiranje izvora i autora korištenog materijala. - Video materijal Pokretom do zdravlja

2015. godina:

Strućno međužupanijsko vijeće fizioterapeutskih tehničara u Zagrebu
E- medica u Tuheljskim toplicama - www.e-medica.hr
Radijska emisija Radio Pule “Treći školski sat” - Radijska emisija "Treći školski sat"
Publikacije na web stranicama  Grada Vodnjana, OŠ Vodnjan, OŠ Veli
Vrh, OŠ Šijana, OŠ Vidikovac, OŠ Giuseppina Martinuzzi

Istarski.hr - Osnovna škola Vodnjan u projektu Pokretom do zdravlja
Glas Istre - Protiv pretilosti se mora boriti već u najmlađoj dobi
Regional expres - Projekt “Pokretom do zdravlja”
HRT – prilog u jutarnjoj emisiji “Dobrojutro hrvatska” i "Dnevnik u podne"
TV Nova – prilog u emisiji “Mali svijet” - "Mali Svijet"
Nova TV – popodnevni Dnevnik i emisija “IN magazine”
Predstavljanje projekta na kongresu "Živjeti zdravo" - Program konferencije "Živjeti zdravo"
Prezentacija projekta na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci
Prezentacija projekta na susretu Udruga hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja

2014. godina:

21. MOTOVUNSKA LJETNA ŠKOLA UNAPREĐENJA ZDRAVLJA - Prezentacija projekta

Glas Istre, 23.02.2014 - Projekt za tjelovježbu i zdravu prehranu djece
Glas Istre, 12.03.2014 - Projekt Medicinske škole "Pokretom do zdravlja"

Priloženi dokumenti:
image.png
unnamed.jpg

« Travanj 2020 »

Ispis statistike od 21. 2. 2014.

> Projekti  > "Pokretom do zdravlja"
CMS za škole logo
Medicinska škola Pula / Zagrebačka 30, HR-52100 Pula / www.ss-medicinska-pu.skole.hr / sluzbena_adresa@ss-medicinska-pu.skole.hr